K objednávce nad 1200 Kč DÁREK - stříbrné náušnice tulipány zdarma.

Lotosový květ a stříbrné šperky: Krása a symbolika v každém detailu

Přitahuje vás jedinečná krása lotosového květu i hluboká symbolika, která jej provází? Rozhodně nejste sami! Tento fascinující symbol čistoty a duchovního probuzení se již po staletí objevuje v kulturách po celém světě. Jeho jedinečný význam a nádherný vzhled inspiruje nejen básníky a umělce, ale také šperkaře či designery. Ve spojení s kvalitním stříbrem a šperkařským umem tak z těchto stříbrných šperků s lotosem vyzařuje nejen něžná elegance, ale také hluboký spirituální smysl.

symbol lotosu

Symbolika lotosového květu

Co je na lotosu kromě krásy jeho květů tak zajímavého, že se s jeho symbolikou potkáte takřka všude? Životní cesta lotosu totiž začíná v tmavé kalné vodě, z níž vyrůstá ke světlu, kde, jakmile dosáhne hladiny, rozkvete a dá světu na odiv své úchvatné květenství. Ale ani nad hladinou pouť lotosu nekončí. Na konci každého dne lotos ponoří své květy zpět pod vodu, kde trpělivě počká na první ranní paprsky slunce.

Tato každodenní pouť lotosu proto dokonale znázorňuje osobní transformaci a nekonečné životní možnosti. V buddhismu a hinduismu představuje lotos čistotu těla, řeči a mysli, zatímco jeho schopnost plavat na vodní hladině připomíná duchovní povznesení se nad materiální potřeby. Se symbolem lotosového květu se spojuje také síla, krása, moudrost, plodnost či prosperita. Zkrátka spousta důvodů, proč si tento symbol oblíbit a nosit ho třeba jako svůj osobní talisman v podobě stříbrných šperků z Klenoty Amber

Stříbro a lotos - dokonalé spojení

Stříbro, známé svou odolností a elegantním leskem, se také těší velké oblibě. Odjakživa se používalo k výrobě rituálních předmětů a šperků a i dnes se stříbro i stříbrná barva považuje za symbol bohatství a úspěchu. Spojení stříbrných šperků pro ženy a symbolu lotosového květu je tak naprosto dokonalé! 

Chcete mít i vy svůj lotosový šperk? Toužíte po talismanu, který vás ozdobí a poskytne vám podporu a sílu na vaší životní cestě? Pak si pořiďte stříbrný dámský šperk s lotosovým květem z Klenoty Amber!

Stříbrné šperky s lotosem z Klenoty Amber

Stříbro a stříbrné šperky milujeme! A proto vám přinášíme zejména originální kousky, které jinde jen tak nenajdete. Naše stříbrné dámské šperky v sobě často ukrývají právě hluboké poselství a symboliku (například šperky s andělem, Pannou Marií, křížkem apod.), nebo je dokonce zdobí pravé drahokamy, polodrahokamy a minerály, jejichž význam a účinky na lidskou psychiku či zdraví nás neustále přitahují. A nejinak je tomu i se symbolem lotosového květu
lotos

V naší nabídce na Klenoty Amber tak najdete například minimalistické stříbrné náušnice s lotosovým květem. Tyto jemné dámské a dívčí náušnice se zapínají na puzetku a skvěle se hodí ke každodennímu nošení. 

Ozdobit se krásným talismanem s poselstvím můžete i díky stříbrnému prstenu se symbolem lotosu a vsazeným fialovým zirkonem. Tento dámský prsten bude i skvělým dárkem pro každou ženu, protože je otevřený a jeho velikost si tak může každá žena upravit přesně podle sebe! 

A co třeba náhrdelník? Lotosový květ je perfektním symbolem, který si jistě oblíbí dívky i ženy každého věku. Neváhejte proto a ozdobte se i vy stříbrným šperkem s tímto motivem. Slušet vám určitě bude například náš stříbrný náhrdelník s lotosem z vysoce kvalitního stříbra v délce 42 - 45 cm. Motiv lotosového květu je na něm zpracován velmi jemně a decentně, a tak můžete náhrdelník nosit nejen samostatně, ale kombinovat ho i s jinými šperky s jinými motivy.

Pokud tedy hledáte originální talisman pro sebe nebo dárek pro svou partnerku, sestru, dceru nebo kamarádku, která se zajímá o spiritualitu, duchovní rozvoj nebo třeba jógu, stříbrný šperk s lotosovým květem bude skvělá volba. 

Udělejte si i vy radost na Klenoty Amber!

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet