K objednávce nad 1200 Kč DÁREK - stříbrné náušnice tulipány zdarma.

Blog

Povrchové úpravy stříbra: Proč jsou důležité a jaké metody se používají

Stříbro je oblíbeným materiálem pro výrobu šperků díky svému krásnému lesku a dostupné ceně. Nicméně, bez povrchové úpravy může stříbro podléhat oxidaci a ztratit svůj půvabný vzhled. V tomto článku si vysvětlíme, proč jsou povrchové úpravy stříbra důležité, jak se chová stříbro bez úpravy a jaký mají význam pro alergiky. Následně se podíváme na tři hlavní metody povrchové úpravy stříbra: rhodiování, platinování a metodu e-coat. Všechny tři metody používají i naši šperkaři.

Proč jsou povrchové úpravy stříbra důležité

Bez povrchové úpravy má stříbro tendenci oxidovat a ztrácet svůj lesk, což vede k tmavnutí a nevzhlednému vzhledu šperku. Tato oxidace je přirozený proces, který se děje při vystavení stříbra vzduchu a vlhkosti. Povrchové úpravy pomáhají tento proces zpomalit nebo zcela zastavit, čímž zachovávají krásu a lesk stříbra.

Pro alergiky mohou být povrchové úpravy stříbra také velmi důležité. Někteří lidé mají citlivou pokožku, která může negativně reagovat na kovy obsažené ve stříbře, jako je nikl. Povrchové úpravy vytvářejí bariéru mezi stříbrem a pokožkou, což může pomoci snížit nebo eliminovat alergické reakce.

opalove-nausnice (20)

Metody povrchové úpravy stříbra

Rhodiování

Rhodiování je jednou z nejběžnějších a nejúčinnějších metod povrchové úpravy stříbra. Rhodium je vzácný a drahý kov, který se nanáší na povrch stříbra pomocí elektrochemického procesu. Výsledkem je tenká vrstvička rhodia, která dodává stříbru extrémní lesk a odolnost vůči poškrábání a oxidaci.

 • Výhody: Rhodiovaný povrch je velmi tvrdý a odolný, což zvyšuje životnost šperku. Navíc je hypoalergenní, což je ideální pro lidi s citlivou pokožkou.
 • Nevýhody: Rhodiování může být nákladnější kvůli vysoké ceně rhodia a časem se může opotřebovat, což vyžaduje obnovení povrchové úpravy.

Platinování

Platinování je další metoda povrchové úpravy stříbra, která využívá platinu, další vzácný kov, k ochraně a zlepšení vzhledu stříbra. Podobně jako rhodiování, platinování zahrnuje nanášení tenké vrstvy platiny na povrch stříbra.

 • Výhody: Platina je extrémně odolná vůči poškrábání a korozi, což činí šperky velmi trvanlivými. Je také hypoalergenní, což je výhodné pro lidi s citlivou pokožkou.
 • Nevýhody: Platinování je často dražší než rhodiování, a stejně jako u rhodia, může být nutné obnovit povrchovou úpravu po určité době.

E-coat

Metoda e-coat, také známá jako elektroforetický nátěr nebo elektroforetická povrchová úprava, je proces, při kterém se na povrch kovu nanáší tenký, ochranný povlak pomocí elektrického pole. Tento proces se často používá k ochraně stříbra a jiných kovů před oxidací, korozí a opotřebením.

 1. Příprava povrchu: Povrch stříbra je nejprve důkladně očištěn a odmaštěn, aby se odstranily veškeré nečistoty, oleje nebo oxidy.

 2. Aplikace e-coat: Stříbrný předmět je ponořen do vodné lázně obsahující speciální pryskyřici nebo polymerní disperzi. Poté se aplikuje elektrické pole, které způsobí, že kladně nabité částice pryskyřice migrují k záporně nabitému stříbru a rovnoměrně se na něj nanášejí.

 3. Vytvrzování: Po nanesení e-coat povlaku je předmět vytvrzen v peci při vysoké teplotě. Tento proces zajišťuje, že povlak dobře přilne k povrchu a vytvoří hladký, tvrdý a odolný ochranný film.

Povlak vytvořený metodou e-coat je obvykle velmi tenký (v řádu mikrometrů), průhledný nebo lehce zbarvený, a poskytuje vynikající ochranu proti korozi, oxidaci a dalším vnějším vlivům. Tento typ povrchové úpravy také často zlepšuje estetický vzhled stříbrných předmětů a zvyšuje jejich trvanlivost.

nastavitelny_prsten_perla

Závěr

Povrchové úpravy stříbra jsou nezbytné pro udržení jeho krásy a odolnosti. Ať už si vyberete rhodiování, platinování nebo metodu e-coat, každá z těchto metod nabízí své unikátní výhody a pomáhá chránit vaše stříbrné šperky před oxidací, poškrábáním a korozí. Kromě toho jsou povrchové úpravy důležité pro alergiky, protože vytvářejí ochrannou bariéru mezi stříbrem a pokožkou. Vyberte si metodu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a užívejte si krásné a trvanlivé stříbrné šperky po dlouhá léta.

Lotosový květ a stříbrné šperky: Krása a symbolika v každém detailu

Přitahuje vás jedinečná krása lotosového květu i hluboká symbolika, která jej provází? Rozhodně nejste sami! Tento fascinující symbol čistoty a duchovního probuzení se již po staletí objevuje v kulturách po celém světě. Jeho jedinečný význam a nádherný vzhled inspiruje nejen básníky a umělce, ale také šperkaře či designery. Ve spojení s kvalitním stříbrem a šperkařským umem tak z těchto stříbrných šperků s lotosem vyzařuje nejen něžná elegance, ale také hluboký spirituální smysl.

symbol lotosu

Symbolika lotosového květu

Co je na lotosu kromě krásy jeho květů tak zajímavého, že se s jeho symbolikou potkáte takřka všude? Životní cesta lotosu totiž začíná v tmavé kalné vodě, z níž vyrůstá ke světlu, kde, jakmile dosáhne hladiny, rozkvete a dá světu na odiv své úchvatné květenství. Ale ani nad hladinou pouť lotosu nekončí. Na konci každého dne lotos ponoří své květy zpět pod vodu, kde trpělivě počká na první ranní paprsky slunce.

Tato každodenní pouť lotosu proto dokonale znázorňuje osobní transformaci a nekonečné životní možnosti. V buddhismu a hinduismu představuje lotos čistotu těla, řeči a mysli, zatímco jeho schopnost plavat na vodní hladině připomíná duchovní povznesení se nad materiální potřeby. Se symbolem lotosového květu se spojuje také síla, krása, moudrost, plodnost či prosperita. Zkrátka spousta důvodů, proč si tento symbol oblíbit a nosit ho třeba jako svůj osobní talisman v podobě stříbrných šperků z Klenoty Amber

Stříbro a lotos - dokonalé spojení

Stříbro, známé svou odolností a elegantním leskem, se také těší velké oblibě. Odjakživa se používalo k výrobě rituálních předmětů a šperků a i dnes se stříbro i stříbrná barva považuje za symbol bohatství a úspěchu. Spojení stříbrných šperků pro ženy a symbolu lotosového květu je tak naprosto dokonalé! 

Chcete mít i vy svůj lotosový šperk? Toužíte po talismanu, který vás ozdobí a poskytne vám podporu a sílu na vaší životní cestě? Pak si pořiďte stříbrný dámský šperk s lotosovým květem z Klenoty Amber!

Stříbrné šperky s lotosem z Klenoty Amber

Stříbro a stříbrné šperky milujeme! A proto vám přinášíme zejména originální kousky, které jinde jen tak nenajdete. Naše stříbrné dámské šperky v sobě často ukrývají právě hluboké poselství a symboliku (například šperky s andělem, Pannou Marií, křížkem apod.), nebo je dokonce zdobí pravé drahokamy, polodrahokamy a minerály, jejichž význam a účinky na lidskou psychiku či zdraví nás neustále přitahují. A nejinak je tomu i se symbolem lotosového květu
lotos

V naší nabídce na Klenoty Amber tak najdete například minimalistické stříbrné náušnice s lotosovým květem. Tyto jemné dámské a dívčí náušnice se zapínají na puzetku a skvěle se hodí ke každodennímu nošení. 

Ozdobit se krásným talismanem s poselstvím můžete i díky stříbrnému prstenu se symbolem lotosu a vsazeným fialovým zirkonem. Tento dámský prsten bude i skvělým dárkem pro každou ženu, protože je otevřený a jeho velikost si tak může každá žena upravit přesně podle sebe! 

A co třeba náhrdelník? Lotosový květ je perfektním symbolem, který si jistě oblíbí dívky i ženy každého věku. Neváhejte proto a ozdobte se i vy stříbrným šperkem s tímto motivem. Slušet vám určitě bude například náš stříbrný náhrdelník s lotosem z vysoce kvalitního stříbra v délce 42 - 45 cm. Motiv lotosového květu je na něm zpracován velmi jemně a decentně, a tak můžete náhrdelník nosit nejen samostatně, ale kombinovat ho i s jinými šperky s jinými motivy.

Pokud tedy hledáte originální talisman pro sebe nebo dárek pro svou partnerku, sestru, dceru nebo kamarádku, která se zajímá o spiritualitu, duchovní rozvoj nebo třeba jógu, stříbrný šperk s lotosovým květem bude skvělá volba. 

Udělejte si i vy radost na Klenoty Amber!

Šperky k Mezinárodnímu dni žen? Jedině z Klenoty Amber!

Tak důležitý a láskyplný svátek, a přesto se mu v dnešní době dostává spíše úšklebků. A to vše kvůli éře socialismu, vynucených oslav a povadlých karafiátů. Nenechte si ale zkazit tento krásný svátek a vezměte to za jiný konec. Se šperky z Klenoty Amber můžete potěšit důležité ženy ve svém životě originálně  stylově!

Mezinárodní den žen se tradičně slaví 8. března a připomíná boj za ženská práva, rovnost a uznání významu žen ve společnosti. Tento svátek tak není žádným moderním výmyslem, ale má bohatou historii, která sahá až na počátek 20. století. V této době totiž začaly ženy po celém světě výrazně bojovat za svá práva, včetně práva volit. Dnes je Mezinárodní den žen příležitostí, jak vyjádřit úctu, lásku a obdiv významným ženám v našem životě.

9993-8_prsten

Stříbrné šperky k MDŽ = dárky od srdce

Přemýšlíte, jakým dárkem k MDŽ potěšit svou maminku, manželku nebo třeba dceru? Ačkoliv jsou květiny a bonboniéra tradiční klasikou, vězte, že stříbrný šperk může být dárkem, na který žádná žena jen tak nezapomene!

Stříbro je vzácný kov, který má dlouhou tradici a který je symbolem čistoty a elegance. Sluší mladým dívkám i zralým ženám a díky příznivé ceně si ho navíc může dovolit každý. Pečlivě vybraný dámský šperk třeba z Klenoty Amber tak může být nejen krásným módním doplňkem, ale také připomínkou vaší péče a lásky.

Jak vybrat stříbrný šperk k MDŽ?

Možná jste o výběru stříbrného šperku pro svou ženu už přemýšleli, ale nejste si jistí, zda vyberete opravdu to, co se jí bude líbit. Nemějte obavy, přinášíme pár tipů, které vám s výběrem pomohou:

 • Zaměřte se na styl - Jaké šperky má žena, kterou chcete obdarovat, ráda? Nosí jemné a elegantní šperky, nebo výrazné a originální? Líbí se jí perly, drahé kameny nebo má raději minimalistické pozlacené šperky? Jakmile budete vědět víc, zamiřte přímo do dané kategorie šperků Klenoty Amber
 • Zvažte symboliku šperku - Mnoho šperků nese určitou symboliku - srdce vyjadřující lásku, nekonečno symbolizující věčnost, anděl jako symbol čistoty a ochrany. Můžete ovšem vybrat i šperk odkazující na zájmy nebo vlastnosti obdarované, třeba šperky se zvířecími motivy nebo s iniciály jejího jména. Právě takový symbol může dodat šperku osobitý význam.
 • Nezapomeňte na drahé kameny - Přírodní drahé kameny a polodrahokamy  přidávají šperku na kráse, ale mají také vlastní hluboký význam, protože jsou jim  odedávna přisuzovány léčivé a spirituální vlastnosti. Zkusit můžete také vybrat kámen, který odpovídá barvě očí obdarované nebo kámen, o němž víte, že má pro ni speciální význam. Další možností je vyhledat si drahý kámen doporučený pro konkrétní znamení horoskopu (Rak, Býk, Blíženec atd.)

Náš tip: V nabídce Klenoty Amber najdete široký výběr stříbrných šperků s polodrahokamy a dozvíte se také více o jejich účincích a charakteristice. Vybrat ten správný šperk už tak bude opravdu snadné! Co třeba šperky s ametystem, měsíčním kamenem, růženínem nebo granátem

 • Myslete na praktičnost - Některé ženy dávají přednost šperkům, které mohou nosit každý den, kdežto jiné ocení spíše extravagantní kousky pro speciální příležitosti. Zvažte proto, jak často a při jakých příležitostech bude moci šperk nosit a podle toho vybírejte.

Ať už se rozhodnete pro náušnice, náramek, náhrdelník či prsten, darováním šperku k MDŽ uděláte své ženě, mamince i dceři opravdovou radost. A aby byla tato radost dvojnásobná, máme pro vás dárek i my! 

penezenka

Dárek ke každému šperku k MDŽ

Šperky k ženám prostě patří, a proto jsme se rozhodli, že i my vám dáme DÁREK!

Při objednávce šperků z Klenoty Amber nad 1 200 Kč v období od 1.3. 2024 až do vyprodání zásob si u nás můžete vybrat krásnou dámskou peněženku ve starorůžové či černé barvě ZDARMA. Tato elegantní dámská peněženka v rozměru 19 x 9 x 2 cm se zapínáním ve tvaru srdce každou ženu určitě potěší!

Neváhejte proto a oslavte letošní Mezinárodní den žen s noblesou. Dejte vědět všem důležitým ženám, že jsou překrásnou ozdobou vašeho života :) 

 

Šperk jako dárek k narození dítěte

Narození miminka je jedinečnou událostí v životě ženy, jejího partnera i celé rodiny. Je to okamžik, který přináší nekonečnou radost, lásku i naději, a proto není divu, že jako novopečení rodiče toužíme pamatovat si jej navždy. Oslavte proto narození nového člena rodiny a darujte novopečené mamince nádherný šperk, který bude připomínkou této životní události.

Šperk k narození dítěte není jen dárkem a milou pozorností, ale také poděkováním ženě, která miminko přivedla na svět. A ačkoliv je těhotenství kouzelným obdobím v životě každé ženy, společně s porodem bývá také neskutečně náročné. Hledáte-li proto krásný dárek pro maminku, který vyjádří váš upřímný zájem, obdiv a vděčnost, vsaďte na stříbrné a pozlacené šperky pro ženy z Klenoty Amber!

privesek maminka

Stříbrné šperky jako ozdoba i talisman

Šperky jako dárek k narození dítěte nejsou jen ozdobou, kterou bude každá novopečená maminka s láskou nosit. Jsou považovány také za amulet či talisman, který znázorňuje sílu mateřství a pouta s miminkem. Stříbrné šperky jsou při této události obzvláště vhodnou volbou, protože stříbro je v mnoha kulturách spojováno s ochranou a pozitivní energií

Vyberte proto své milé šperk k narození dítěte z Klenoty Amber. Každý kousek z naší nabídky je vyroben evropskými šperkaři z vysoce kvalitního puncovaného stříbra v čisté podobě či pozlacen 14k, 18k nebo 22k zlatem. Snadno si tak u nás vyberete náhrdelník, přívěsek, náramek či náušnice, které budou skvělou připomínkou a přivítáním nového člena vaší rodiny.

Šperky pro novopečené maminky

Hledáte šperk jako poděkování k narození miminka, který se bude novopečené mamince opravdu líbit? Pak můžete bez obav vybírat stříbrné šperky s vyobrazením ženy a dítěte nebo symbolikou srdce z Klenoty Amber

Naším nejoblíbenějším dárkem pro maminku po porodu je luxusní stříbrný přívěsek Maminka s dítětem, který zdobí třpytivé zirkony a který u nás najdete také v čistě stříbrném či pozlaceném provedení.

Elegantním a láskyplným šperkem je i stříbrný náhrdelník pro maminku se zirkony a červeným krystalickým srdíčkem. Každou čerstvou maminku potěší také stříbrný přívěsek k narození miminka s dvojitým srdíčkem, siluetou matky s dítětem a zirkony

privesek maminka a miminko

Šperky z lásky z Klenoty Amber

Pokud hledáte něco trošku jiného, neváhejte vybírat také z našich zamilovaných šperků k Valentýnu, kde najdete široký výběr stříbrných a pozlacených šperků pro ženy s motivem srdíčka. Tyto šperky se hodí nejen jako dárek k Valentýnu, narozeninám či výročí, ale také jako poděkování a milá pozornost k narození dítěte

Co třeba překvapit novopečenou maminku stříbrnou sadou náhrdelníku a náušnic se srdíčky a zirkony v rose gold provedení? Těm žádná žena neodolá! Nádherné kousky najdete také mezi šperky s diamantem nebo perlovými šperky.

Bez ohledu na to, jaký šperk si u nás vyberete, určitě bude pro vaši milou gestem lásky, štěstí a péče, kterou jí věnujete. Nezapomeňte proto, že i malý šperk může mít velký význam! 

Náš tip

Na Klenoty Amber najdete také jantarové korálky pro nejmenší děti, které pomáhají při růstu zoubků, nebo šperky pro děti, z nichž si určitě vyberete první náušničky pro vaši malou princeznu!

Black Friday - na co se můžete těšit?

Black Friday 2023 je téměř tu a letos jsme na tento nákupní svátek přichystali opravdu mimořádnou akci. Od pátku 24.11.2023 do nedělní půlnoci 26.11.2023 u nás platí akce 2+1, do které jsme zahrnuli všechny stříbrné a pozlacené šperky, šperkovnice a masážní pomůcky. A dokonce také na naše nové dárkové boxy, které jsou opravdu perfektním vánočním dárkem snad pro každou ženu. Pravidla jsou jednoduchá - vyberte tři produkty a zaplatíte dva, nejlevnější z trojice produktů budete mít v košíku zdarma.

Nebojte, v týdnu před Black Friday nám přijde větší množství šperků, takže opravdu bude z čeho vybírat a my pro vás budeme zásilky vyřizovat celý víkend, dost možná ve dne i v noci :-), věříme, že vybrané šperky budou brzy u vás. 

Z akce jsme naopak vyloučili dárkové taštičky, karty s věnováním nebo čistící utěrky, tedy produkty s nízkou cenou, abychom se vyhnuli tomu, že právě tento produkt získáte zdarma.  Chceme, aby pro vás Black Friday byl opravdu výhodný a vybrali jste si u nás krásný šperk nebo dárkový balíček zdarma!

SHRNUTÍ AKCE

Od kdy? PÁTEK 24.11.2023

Do kdy? Do půlnoci NEDĚLE 26.11.2023

Ke slevové akci nepotřebujete žádný kód, stačí přihazovat produkty do košíku a ony automaticky začnou tvořit trojice, kde nejlevnější bude vždy zdarma. V případě jakýchkoliv dotazů či technických potíží jsme vám celou dobu akce k dispozici na telefonu i e-mailu. 

NAŠE DOPORUČENÍ

V průběhu akce již nebudeme žádné šperky doskladňovat, takže platí, že kdo dřív přijde, ten má větší výběr :-) 

Milujete výhodné nákupy? Níže pro vás máme ještě slevové kupony od našich spřátelených e-shopů:

Vánoční katalog 

COVER

 

 

Záušnice aneb piercing bez bolesti

Prozkoumejte nekonečné možnosti záušnic - stylový doplněk bezbolestně

Záušnice - ten jeden šperk, který dokáže proměnit celý vzhled ucha a dodat outfitu pomyslnou třešničku. V tomto článku se ponoříme do světa záušnic a odkryjeme všechny benefity, které tento stylový doplněk nabízí. 

Bezproblémové držení

Máte strach, že vám náušnice bez zapínání spadne? Věřte, že jedním z hlavních benefitů záušnic je, že dokonale drží na svém místě. Stříbro je totiž dostatečně měkké na to, aby šlo stlačením upravit na uchu tak, aby dokonale padlo, stačí záušnici na uchu lehce přimáčknout. Díky pečlivému designu a kvalitním materiálům nemusíte mít obavy z toho, že by se záušnice mohly snadno posunout či vypadnout. Jsou spolehlivým společníkem pro každodenní nošení.

Vhodné pro všechny věkové skupiny

Záušnice jsou unikátní tím, že jsou vhodné pro široké spektrum věkových skupin. Nejen pro mladé dívky, ale také pro ženy v jakémkoli věku, které hledají subtilní, ale výrazný doplněk, který obohatí jejich vzhled. Snadno se přizpůsobí všem velikostem ucha a nikde netlačí.

Tanzanit

V nekonečném moři drahokamů se skrývá jedinečný poklad jménem tanzanit. Tento tajemný kámen zaujme svou hypnotizující temně modrou barvou a nadchne všechny, kteří se mu přiblíží. Objeven byl přitom teprve nedávno, a to v roce 1967 v Tanzánii nedaleko Kilimandžára. Prozkoumejme společně, co dělá tanzanit tak magickým, kde ho můžeme obdivovat ve své kráse a jak jej rozeznat od jiných drahokamů. 

Osobnost tanzanitu

Tanzanit je nejen krásný, ale jsou mu popisovány i magické účinky. Svým tajemným půvabem přitahuje pozornost umělců a šperkařů. Je symbolem nezávislosti a kreativity, a proto si ho často oblíbí zvídavé duše a milovníci umění. Podporuje fantazii a jedinečnost, otevírá mysl a je tak vhodný pro spisovatele, kreativce nebo třeba návrháře. Doporučuje se také pro regeneraci a obnovu fyzických i psychických sil, při únavě a vyčerpání. 

Tanzanit znamení zvěrokruhu

Blíženec, Ryba, Střelec

Vstupte do fascinujícího světa tanzanitu a nechte se uchvátit jeho zářivým modrým tajemstvím. V naší nabídce najdete unikátní stříbrné prsteny s tanzanitem, které se stanou nezaměnitelnou ozdobou vaší ruky i šperkovnice a doporučujeme je také jako originální zásnubní prsten. Každý kus tohoto drahokamu je totiž unikát. Objevte jedinečný klenot mezi šperky.

 

Jantarové korálky: Tlumí bolest a uklidní mysl

Poznejte sílu jantaru, který patří celosvětově mezi nejpopulárnější kameny. Jeho léčivé účinky odhalil již Hippokrates a v současné době se jantar používá nejen jako šperk, ale také pro výrobu tinktur, mastí či ke kosmetickým účelům. Nejpopulárnější je však již po staletí u maminek malých dětí, které jantarové korálky pro miminka používají v období bolestivého prořezávání zoubků. 

Jantar v dějinách

Jako první odhalil léčivé vlastnosti již Hippokrates, stejně tak oblíbený byl ovšem i ve starověké Číně, kde jantar používali nejen jako šperk, ale i pro léčivé tinktury a masti, které používali mimo jiné při neplodnosti. Pro kosmetické účely nebo třeba ve formě tinktur či homeopatik se ostatně jantar využívá i v současnosti. Jantar byl také oblíbený v carském Rusku i Litvě, v obou zemích je musely nosit chůvy a dávat je také svěřeným dětem, pro jejich ochranu před nemocemi. Jantarové korálky pro děti, tak jak je známe dnes, byli oblíbené také v předválečném Německu. Jantar a dětské korálky se postupně rozšířily do celého světa a v současnosti se nosí na všech kontinentech. Opravdu velkou oblibu mají v Německu, Anglii, USA, Polsku, Litvě ale i JAR nebo Austrálii. V těchto zemích se staly také častým dárkem ke křtinám či k narození miminka.

jantarové korále

Co je jantar

Ačkoliv si většina lidí myslí, že jantar je kámen, není tomu tak. Ve skutečnosti se jedná o zkamenělou pryskyřici, laicky řečeno smůlu, nejčastěji z borovic. Jantar je těžený pod zemí nebo je vyplavován mořem při bouřích. Díky těmto různým vlivům světla, tlaku či vody je jeho barva proměnlivá. Nejčastější je typická barva smůly, a to medově hnědá. Může však mít i žluté, vínové nebo téměř černé odstíny. Setkáte se i se zelenou barvou, která je dána rostlinami zkamenělými v pryskyřici. V jantaru se mohou ukrývat také zbytky hmyzu nebo i celé mouchy, mravenci a broučci. Takové kusy pak mají větší hodnotu.

Největším nalezištěm jantaru je Litva a Polsko, těží se ovšem také například v Rusku či Brazílii. Brazilský jantar má díky úplně jiným stromům a rostlinám trochu odlišnou barvu a může být i modrý. Někteří však zpochybňují jeho léčivé vlastnosti, které jsou spojovány především s borovicovým, tedy litevským jantarem.

Díky svým vlastnostem je jantar na rozdíl od nerostů teplý, měkký a velmi lehký. Lehkost je dána i tím, že v sobě často ukrývá drobné vzduchové bublinky, které se vytvořily, když pryskyřice zasychala. Bublinky způsobují to, že jantar plave ve slané vodě na povrchu. Díky těmto skvělým vlastnostem se také pohodlně nosí i dětem.

Výjimečné vlastnosti jantaru

Jantar funguje tak, že svému nositeli odebírá nemoci, bolest, strachy, negativní energie a zkrátka vše škodlivé z těla. Jantar tyto nežádoucí elementy pohlcuje do sebe. To proto se nedoporučuje jeho dědění, každý by měl mít svůj kousek. Po každé prodělané nemoci, vyrostlém zoubku nebo prožitém stresu je vhodné jej energeticky očistit. Nevíte, jak na to? Stačí jej na minutku dát pod proud tekoucí studené vody a pak usušit. Číňané pak doporučují místo vody využít očistnou moc himalájské soli, korálky proto čas od času na noc pokládají na solný kámen. Výhodou je, že kámen na rozdíl od vody nijak neopotřebovává hedvábnou šňůrku, na které jsou obvykle korálky zavěšeny.

Jantar naopak není potřeba nijak energeticky nabíjet, jelikož energii nevydává, ale pohlcuje do sebe.

jantarové náušnice

Léčebné účinky jantaru

Jantar se doporučuje především pro potíže lokalizované v oblasti  hlavy a krku. Může jít o bolesti hlavy a migrény, záněty středního ucha, potíže se štítnou žlázou, nemoci čelistního kloubu, problémy dutin, bolesti krční páteře, rýmy, opakované angíny, bolesti krku a zvětšené mandle. Doporučuje se také při alergii a zejména při alergické rýmě a slzení očí. Největší vztah má k bolestem zubů, proto se vůbec nejčastěji setkáte s jantarem pro děti, který se používá při prořezávání prvních i stálých zoubků. Na úrovni čaker se používá k harmonizaci čakry solar plexu a krční čakry.

Z důvodu působení na tuto oblast těla se doporučuje jeho nošení na náhrdelnících a jantarových náušnicích, vliv náramků nemusí být tak velký.

Na psychické úrovni jantar uklidňuje, harmonizuje, hřeje a zbavuje negativních energií. Zlepšuje a prohlubuje spánek.

Jantar má také skvělé statické účinky, jeho nošení ve formě obojku tak můžeme doporučit i pejskům. Třením o srst totiž vzniká antistatický náboj, díky kterému se na srst vašeho čtyřnohého miláčka nebudou chytat blechy ani klíšťata.

Jantarové korálky pro děti

Jantarové korálky nejsou módním trendem, ale staletí prověřeným šperkem, který se vyrábí tradičně v Litvě a dalších pobaltských státech. U nás bohužel v době komunismu nebylo toto západní zboží dostupné, a proto jsou pro mnoho Čechů spíše novinkou. Opak je však pravdou,  jak již bylo řečeno výše, jantarové korálky v některých státech nosí děti již po staletí. Jedná se o malé vyhlazené kousky jantaru navlečené na přírodní šňůrce s hedvábí, která je opatřená uzávěrem. Jantarové korálky se vyrábějí v délkách pro miminka i pro školní děti, kterým roste stálý chrup. Díky tomu, že je jantar teplý, měkký a extrémně lehký, nemusíte se bát, pohodlně je mohou nosit i miminka. Korálky totiž váží podle typu 4-7 gramů.

Největší sílu, co se týká působení, mají mléčné (máslové) barvy jantaru a pak jantar rubínový. Tyto dva odstíny totiž obsahují největší množství kyseliny jantarové, která je v tomto nerostu přirozeně obsažená a které jsou přisuzovány bolest tišící vlastnosti a také pozitivní vliv na usínání a spánek.

úvodní fotka k blog.článkům (5)

Význam jantaru podle zvěrokruhu

Pokud hledáte význam jantaru pro jednotlivá znamení, možná vás teď zklameme, jantar není podle nauky o kamenech nijak silně spojen s žádným konkrétním, obecně se opravdu doporučuje pro posílení imunity komukoliv a volíme jej spíše na základě fyzických potíží. Přesto je v literatuře častěji spojován se znamením vodnář, rak a blíženec. Stejně tak je však doporučený i pro znamení býk, panna  a lev. Pro své hřejivé, energizující a ochranné účinky se však hodí pro všechna znamení zvěrokruhu.

 

Šperky s opálem mají magickou moc. Zjistěte proč

Opál je kámen těch nejpestřejších a nejkrásnějších barev. Jeho nádherné barevné variace jsou důvodem, proč je tak vyhledávaný. Opály mohou být šedobílé, zelené, šedomodré, bezbarvé i průhledné. Nejznámější a nejcennější odrůdou opálu je opál drahý. Nejdražším opálem vůbec je pak černý opál. Tato tmavá odrůda drahého opálu byla objevena koncem minulého století ve vrstvách jílů v Austrálii. Prsten s pravým opálem černé barvy tak může stát několik desítek tisíc korun.

Vlastnosti opálu

Opál je od dávných časů vnímaný jako magický kámen. Dokáže svého nositele chránit. Učí ho sebekontrole a sebepoznání, protože vše, co pošle do světa, se majiteli prostřednictvím kamene zase vrátí. Chcete opál darovat? Vyberte například náušnice s opálem.

stříbrný prsten klenoty amber(1024 × 1024 px) (6)

Význam podle zvěrokruhu

Jemná a přitom důrazná vibrace opálu vyhovuje především znamením, která jsou spojená s vodou. Raci, Ryby a Vodnáři dokáží souznít s opálem nejlépe. Štírům pomáhá dostat do života více jemnosti, krotit jejich silné emoce. Kozoroh ocení rozšíření vědomí, které opál podporuje. Střelcům zase otevírá mysl ke snění.

Kteří slavní si opál zamilovali

Jen málokdo nejspíš ví, že slavný umělec Andy Warhol byl vášnivým sběratelem opálů. Jeho fascinace začala někdy v roce 1970, když mu australská umělkyně Violet Nicolson (publikující pod pseudonymem Laurence Hope) ukázala svůj drahý opálový přívěsek na jednom večírku v Londýně. Po smrti Andyho Warhola v roce 1987 byly šperky z jeho sbírky vydraženy aukční síní Sotheby's New York. Zahrnovaly i nádherný a velmi drahý černý opál ve tvaru polštáře. Obklopený byl osmi diamanty a 14karátovým zlatým čtyřlístkem.  

Elvis Presley miloval opálové šperky a ve své sbírce měl hned několik prstenů s tímto kamenem. Jeden Elvisův prsten s opálem mu v 70. letech prodal klenotník v Memphisu. Tento prsten ze 14karátového zlata obsahoval opál o rozměrech 24 x 20 mm a byl obklopený 34 diamanty. Další prsten, který Presley nosil, byl 14karátový vintage prsten s obrovským křišťálovým opálem obklopeným 1, 25 karátovými diamanty. 

 Na oslavu první návštěvy Austrálie královnou Alžbětou II. v roce 1954 se jihoaustralská vláda rozhodla darovat jí nesmírně cenný opál. Ten vsadil uznávaný klenotník Wendt se 150 diamanty do 18karátového palladiového náhrdelníku. Šperk je i dnes v soukromé sbírce Jejího Veličenstva. 

 V současnosti opály vyhledávají například zpěvačky Taylor Swift a Solange. Milují je také herečky Cate Blanchett, Jennifer Hudson nebo Reese Witherspoon. 

Originální zásnubní prsten: vyberte ten se zirkonem, ametystem nebo tyrkysem

Rozhodli jste se požádat o ruku tu, se kterou chcete strávit zbytek života? Nechcete jít cestou klasického diamantu, ale plánujete pořídit šperk, který bude cenově dostupnější? Zaměřte se na zásnubní prsteny s kamenem, které mají vsazený zirkon, ametyst nebo tyrkys. Jde o nádherné kameny, které si zamiluje každá žena. Zásnubní prsten je ten nejdůležitější prsten, který budete v životě vybírat. Poradíme vám, jak si jeho nákup usnadnit. 

Zlato nebo ocel

K tradičním materiálům patří zlato, stříbro a chirurgická ocel. Konkrétní výběr záleží na vás a na částce, kterou chcete do šperku investovat. Pokud víte, že by vaše nastávající raději než za drahý prsten dala peníze za svatební šaty či za náklady za svatbu samotnou, zvolte stříbro nebo chirurgickou ocel. Výhodou tohoto typu oceli je právě stálost a odolnost materiálu. Stříbro je naopak měkčí druh kovu a je náchylnější k mechanickému poškození. Proto je dobré sundávat šperky ze stříbra během sportování nebo práce na zahradě. Hodí se i vědět, jak čistit stříbro a šperky z něj.

Zirkon místo briliantustříbrný prsten klenoty amber(1024 × 1024 px) (4)

Nechcete investovat do briliantu? Doporučujeme zaměřit se na zirkon, který je jeho perfektní náhradou. Pokud vyberete kvalitně zpracovaný zirkon, běžným okem rozdíl nejspíš ani nepoznáte a nezachytí jej ani váš svatební fotograf. Zásnubní prsteny se zirkonem jsou třpytivé, mají velmi podobný brus, jsou výjimečné a krásné. 

V posledních letech je stále populárnější variantou darovat prsten s jiným, než čirým kamenem. Pokud víte, že vaše partnerka neočekává klasiku, zaměřte se na ametyst nebo tyrkys.  

Ametyst posílí věrnost a lásku

Tento kámen má řadu fialových odstínů, od těch světlejších až po ty tmavé. Jde o mimořádně mocný kámen, kterému se přisuzují silné ochranné vlastnosti. Ametyst svého nositele chrání a navíc se mu přisuzuje schopnost posilovat věrnost a lásku. Z astrologického hlediska je šperk s ametystem vhodný pro ženy narozené ve znamení Ryb, Střelce, Panny, Kozoroha, Berana a Štíra. 

Rozhodli jste se pro ametyst? Zkuste si zapamatovat něco z informací o tomto kameni, především pak pasáž o věrnosti a lásce. Přítelkyni při žádosti řekněte, proč jste právě tento kámen zvolili. Věříme, že tím ještě více zdůrazníte romantický okamžik, na který nezapomene. 

Tyrkys podpoří romantickou láskustříbrný prsten klenoty amber(1024 × 1024 px) (5)

Tento kámen má krásnou zelenou barvu, která přechází až do modré. Za svoji barvu vděčí mědi ve svém chemickém složení. Jde o posvátný a ochranný kámen. Bývá označovaný jako kámen štěstí, který přináší vnitřní klid a podporuje romantickou lásku. Takové vlastnosti by měl zásnubní prsten mít. Co se týče znamení zvěrokruhu, hodí se nejvíce k Blížencům, Rybám, Střelcům a Vodnářům. Při žádosti o ruku se vám bude několik těchto informací o tyrkysu určitě hodit. 

​​Velikost prstenu

Abyste se dostali k té správné velikosti, doporučujeme vzít některý z prstenů přítelkyně a nechat ho změřit, případně se poradit s její kamarádkou. Ta by mohla jednoduše zjistit, třeba během nákupů s ní, která velikost prstenu je ta pravá. Další rady najdete v našem článku, který se podrobně věnuje právě otázce, jak zjistit velikost prstenu.

Promyslete si, jak moc je pro vaši přítelkyni částka za zásnubní prsten zásadní. Pokud víte, že jsou pro ni důležitější plány, které máte společně před sebou, neutrácejte zbytečně. Taková žena bude nadšená ze samotné žádosti a vám zbyde více prostředků na splnění jejích dalších snů a přání.

Design Shoptak.cz | Platforma Shoptet