Zirkon: Krása a lesk briliantu za dostupnou cenu

Zirkon ozdobí šperk stejně krásně, jako briliant. Jde o dostupnou alternativu, která má také svůj krásný třpyt, ze kterého se budete dlouho těšit. Co byste měli o zirkonu vědět?

Co je to zirkon?

Zirkon je chemická sloučenina. Jedná se o kubickou krystalickou formu oxidu zirkoničitého (ZrO2). Surovina vzniká v laboratorních podmínkách při teplotě 2750 ℃. Následně se surový krystal brousí do požadované podoby a tvaru. Jeho tvrdost dosahuje 8,5 na Mohsově stupnici. Pro porovnání diamant má číslo tvrdosti 10 a je vlastně nezničitelný. Diamant nemůžete ho poškrábat, zlomit ani jinak znehodnotit. Přestože je rozdíl v čísle mezi jím a zirkonem malý, v tvrdosti výrazný. Zirkon se lety ošoupe a s nošením ztrácí svůj třpyt. Rozdílný je také jejich index lomu světla. U zirkonu jde o 1,93 - 1,98 a index lomu diamantu je 2,42. Čím je číslo vyšší, tím je kámen blyštivější. 

Briliant nebo zirkon?

Zvažujete pořízení zásnubního prstenu? Nejspíš vás hned napadne, že by měl být s briliantem. Pokud si nevíte rady a pátráte, na internetu se dozvíte, že by měl ideálně stát takový prsten dva až tři vaše měsíční platy. To ale v životě opravdu neplatí. Pokud víte, že si vaše přítelkyně na drahé šperky a dárky obecně nepotrpí, vyberte prsten podle svých možností a uspořte peníze raději na svatbu (když vaše žádost dobře dopadne - držíme palce). Zásnubní prsten se zirkonem udělá také radost, hlavně ho vybírejte s láskou. Pokud vybíráte zásnubní prsten, bude se vám hodit vědět, jak zjistit velikost prstenu.

IMG_2148

Šperky se zirkony

Třpytí se a jsou prostě krásné. Pokud chcete sobě, nebo někomu blízkému udělat radost, neváhejte! Náušnice se zirkony mohou být visací i jako pecky, ozvláštněné bývají i kamenem v jiné barvě, zasazené do zlata nebo stříbra, výběr je veliký. Stříbrný náramek se zirkony zdůrazní krásu vašich rukou a pohled na něj vás bude těšit každý den. 


Zirkon je oblíbenou volbou nejen pro svou pořizovací cenu. Je prostě krásný! Šperky se zirkonem vám budou dělat radost a díky tomu, že se dají pořídit za opravdu nízké ceny, klidně si je dovolíte pořídit častěji.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení